منوی بالایی تان را از منوهای وردپرس انتخاب نمایید

در پدیده ای نادر مریخ و ماه پنجم شهریور امسال به یک اندازه دیده خواهند شد

در پدیده ای نادر مریخ و ماه پنجم شهریور امسال به یک اندازه دیده خواهند شد

عکسی از افق سیاره ونوس(زهره) ،سیاره مریخ (مارس)،ماه در کنار هم

روز ۵ شهریور ماه کره مریخ به بالاترین درجه درخشش در آسمان شب خواهد رسید و به اندازه ماه کامل بزرگی با چشم غیر مسلح قابل رویت خواهد بود؟!
این پدیده در روز ۵ شهریور ماه زمانی اتفاق می افتد که کره مریخ به فاصله ۳۴٫۶ میلیون مایلی خود به زمین می رسد.
حتما در راس ساعت ۱۲:۳۰ نیمه شب آسمان را تماشا کنید .
به نظر خواهد رسید که آسمان دو ماه دارد !!! این امر ۱۲۰۰ سال دیگر دوباره اتفاق خواهد افتاد پس این لحظه را با دوستان خود شریک شوید زیرا هیچ فرد زنده ای دوباره این اتفاق را نخواهد دید.

در پدیده ای نادر مریخ و ماه پنجم شهریور امسال به یک اندازه دیده خواهند شد

به قلم پوریا ناظمی (منجم و روزنامه نگار علمی):

آن قدر در این چند وقت در باره شایعه دو ماه در آسمان ۵ شهریور یا شایعه مریخ نوشته شده است که فکر می کردم موضوع کاملا منتفی شده است. اما شایعه ای توانسته ۷ سال دوام بیاورد مطمئنا این چند وقت را هم دوام بیاورد .در این مدت تلفن ها و نامه های زیادی داشتم که کجا برویم که این پدیده را ببینیم و حتی از یک آژانس مسافرتی تماس گرفتند که می خواهیم برای این رویداد تور گردش گری بگذاریم.

اصل شایعه را حتما همه شما خوانده اید. ایمیل سرگردانی با تصویر دو ماه یکی نقره گون و دیگری سرخ فام در آسمان این روزها به سرعت در اینترنت و بین دوستان می چرخد که چه نشسته اید که ۵ شهریور ماه برای نخستین بار در طول حیات ما و آخرین بار تا مثلا ۳۰ هزار سال دیگر مریخ در نزدیکی زمین قرار دارد و می توانید آن را به اندازه ماه شب ۱۴ در آسمان ببینید احتمالا انتظار دارید در آن شب چنین منظره ای پیش رویتان نقش ببندد

در پدیده ای نادر مریخ و ماه پنجم شهریور امسال به یک اندازه دیده خواهند شد

مسلما منظره با شکوهی از کار در می آمد . اما بیایید ببینیم در آن شب اگر بعد از غروب خورشید از خانه بیرون بروید در آسمان چه می بینید.

حدود ساعت ۸:۳۶ بعداز ظهر برای کسی در تهران ساکن است ماه طلوع میکند آن شب شب ۱۶ رمضان است و بالتبع ماه اندکی از شب ۱۴ گذشته است. احتمالا شما منتظر خواهید ماند تا ماه سرخ فام یا همان سیاره مریخ طلوع کند اما متاسفانه صبر و انتظار شما به نتیجه نخواهد رسید در آن شب مریخ طلوع نخواهد کرد.

در پدیده ای نادر مریخ و ماه پنجم شهریور امسال به یک اندازه دیده خواهند شد

واقعیت این است که مریخ در شامگاه ۵ شهریور در زیر افق قرار دارد و طلوع آن ساعت ۱۰:۰۴ صبح روز بعد و بعد از طلوع خورشید است و و ۹ شب هم غروب می کند بدین ترتیب تمام مدت تحت تاثیر دخشش خورشید قرار دارد و اصلا در آسمان شب دیده نمی شود که بخواهد به اندازه ماه باشد یا هر اندازه دیگری. اگرجچه اگر مریخ در شب هم قابل رویت می بود به هیچ وجه چنین اندازه ای نمی داشت

مریخ در آن شب حدود ۲۵۰ میلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد یعنی نه تنها نزدیکترین فاصله اش با زمین نیست که آن قدر دور هست که قدر ظاهریش به عدد ۱٫۳ برسد. یعنی به اندازه یک ستاره معمولی در آسمان (اگر در شب دیده می شد) به چشم می آمد.

اما پس این همه داستان از کجا آمده آیا توطئه ای در کار است؟

همه داستان با سال ۲۰۰۳ باز می گردد. در آن سال مریخ به نزدیکترین فاصله اش با زمین می رسید. در شب ۵ شهریور آن سال مریخ در نزدیک ترین فاصله خود در یک بازه زمانی ۶۰ هزار ساله نسبت به زمین قرار داشت و تنها ۵۶ میلیون کیلومتر با زمین فاصله می گرفت (مقایسه کنید با ۲۵۰ میلیون کیلومتر امسال) اگرچه آن سال هم اتفاق خاصی نمی افتاد اما خیلی ها به واسطه رکورد ۶۰ میلیون سال شب های مریخ را برگزار کردند.

آن شب در ایران هم برنامه های بسیاری برگزار شد. سیاوش صفاریان پور برنامه ای با اجرای آقای عبدالرشیدی روی انتن برد که میهمانانش بابک امین تفرشی و من بودیم و گزارشی هم در آن از رصدخانه زعفرانیه پخش شد که در آن شب میزبان علاقمندان است. فرداشبش رثدخانه زغفرانیه میهمان چنان جمعیتی بود که غیر از روز نجومی که در نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار کردیم دیگر هیچ گاه مشابهش را ندیدم . ترافیک اطراف رصدخانه به قدری بود که رادیو پیام اعلام کرد تمام خیابان های اطراف سرلشکر فلاحی بسته شده اند و چند هزار نفری به دیدار مریخ سرخ فام آمدند.

در ایمیلی که علاقمندان در پیش از این برنامه به هم می زدند تا یکدیگر را نسبت به این رویداد آگاه کنند یک خط توضیح اضافه وجود داشت که شاید ریشه همه این داستان ها در سال های بعد دشد . و آن اینکه اگر تلسکوپ مناسبی در اختیار داشته باشید و با بزرگنمایی ۷۵ برابر به آن نگاه کنید قطر ظاهری در تصویر بزرگ شده به اندازه ماه خواهد بود . این جمله را افرادی که کلید فوروارد را فشار می دادند بدین ترتیب ساده کردند که در آن شب ماه به اندازه مریخ در آسمان دیده می شود! و این گونه بود که مصیبت آغاز شد.

بدین ترتیب مطمئن باشید نه این ۵ شهریور و نه هیچ تاریخ دیگری – مگر فاجعه ای عظیم در منظومه شمسی رخ دهد و مدار مریخ تغییر کرده و به سمت ما کشیده شود – مریخ به اندازه ماه کامل در آسمان ما دیده نخواهد شد.
اما داستان مریخ نکته دیگری هم دارد و آن اینکه در عصر پر شتاب اینترنت و جریان سیال اطلاعات ، الزاما همه اطلاعات درست نیستند. لطفا وقتی ایمیلی دریافت می کنید پیش از فورارد آ نبه دیگران چند ثانیه فکر کنید و ببینید چقدر ممکن است این داستان واقعی باشد! اگر اندکی شک کردید کمی تحقیق کنید و بعد دکمه ارسال مجدد برای همه دوستان را فشار دهید. بدین ترتیب می توانید از وقوع یک شایعه در جامعه جلوگیری کنید.

این قسمت هم از توپترینها بشنوید: اگر مریخ هم به مانند ماه به زمین نزدیک شود …کوچکترین خطری که زمین را تهدید خواهد کرد بالا آمدن سطح آب دریاها میباشد که موجب به آب رفتن بسیاری از بنادر حهان میشود ….

___________________________________________________________________________________

در پدیده ای نادر مریخ و ماه پنجم شهریور امسال به یک اندازه دیده خواهند شددر پدیده ای نادر مریخ و ماه پنجم شهریور امسال به یک اندازه دیده خواهند شددر پدیده ای نادر مریخ و ماه پنجم شهریور امسال به یک اندازه دیده خواهند شد

عضویت در توپ ترینها به مدت محدود رایگان میباشد{بخش دانلود و مقالات برای اعضا در دسترس خواهد بود}

در پدیده ای نادر مریخ و ماه پنجم شهریور امسال به یک اندازه دیده خواهند شد

در پدیده ای نادر مریخ و ماه پنجم شهریور امسال به یک اندازه دیده خواهند شد

** آی دی یاهو ما را ادد کنید —> id : maximcloob

مطالب مرتبط:

2 دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی